نام / مدل خودرو : تویوتا کمری


جایگاه کمری به دلیل ویژگی‌هایی خاص مانند کیفیت، دوام و قابلیت اطمینان در کلاس خود متفاوت بوده است و تویوتا همواره سعی داشته با صرف زمان و انرژی خاص بودن این خودرو را حفظ کند.

با نگاهی به نسل‌های گذشته این خودرو متوجه سیر تکاملی ظاهری و فنی این خودرو می‌شویم به‌گونه‌ای که از بدو تولد کمری در سال ۱۹۸۲ تابه‌حال محبوب‌ترین خودرو در کلاس خود بوده است که این روند همچنان تا به امروز ادامه دارد. نمای ظاهری این خودرو به‌قدری متفکرانه طراحی شده است که حس قدرت، آرامش و ایمنی را در هر بیننده‌ای القاء می‌کند و به‌گونه‌ای است که پس از گذشت زمان موجب کسل شدن مالک آن نمی‌شود.

وجود خطوط دقیق و قوس‌های نرم در نمای جانبی موجب ایجاد هماهنگی کاملی میان جلو و عقب خودرو شده است و نشان از آئرودینامیک بالای کمری دارد. وجود جلوپنجره‌ای پهن با طراحی متفکرانه و هماهنگ چراغ‌های LED و مه‌شکن خودرو در پایین طرفین به همراه چراغ‌های کشیده و جذاب باعث ایجاد ظاهری تهاجمی در نمای جلوی خودرو شده است.

نمای عقبی کمری کاملا دستخوش تغییرات شده است و طراحی درب صندوق‌عقب به همراه طرح کروم محل قرارگیری پلاک و چراغ‌های زیبا و همسو با طراحی کلی خودرو باعث شده تا حسی اسپرت و چابک را در هر بیننده‌ای ایجاد کند.

با لمس دستگیره درب خودرو کیفیت ساخت بالای کمری کاملا حس می‌شود و هنگامی‌که وارد خودرو می‌شوید فضایی هماهنگ، راحت، زیبا و به‌دوراز هرگونه پیچیدگی در طراحی را خواهید دید. ارگونومی کابین در همه موارد دارای بهترین حالت ممکن بوده و تمامی ادوات در دسترس راننده است. صندلی‌ها نیز دارای کیفیت بالایی هستند و تمامی بدن سرنشین را دربر می‌گیرند به‌طوری‌که هنگام قرار گرفتن بر روی صندلی با پوشش چرم مرغوب احساس آرامش و تسلط خواهید کرد.
تویوتا فن‌آوری این سدان خانوادگی را بالابرده و در حال حاضر از یک صفحه‌نمایش کاملاً قابل تنظیم چندرسانه‌ای همراه با ابزار قطب‌نما، سیستم صوتی JBL به همراه ۱۰ بلندگو و مجموعه‌ای از ویژگی‌های ایمنی ازجمله کیسه هوای جانبی، پرده‌ای و کیسه هوای زانو برخوردار است.هرچند نسل‌های قبلی کمری به نرمی و تکان کم معروف هستند اما استفاده از کمک‌فنرهای جدید در کمری ۲۰۱۶ باعث به حداقل رسیدن ارتعاشات و به حداکثر رسیدن نرمی و آرامش کابین بزرگ و جادار این خودرو شده است.غربیلک فرمان خوش‌دست کمری دارای امکاناتی جهت کنترل سیستم صوتی، تلفن و دسترسی به LCD تعبیه‌شده در صفحه کیلومتر است که باوجود چرم طبیعی حس خوبی را از در دست داشتن غربیلک فرمان خواهید داشت.صفحه کیلومتر بزرگ کمری کاملا خوانا و واضح است و طراحی منحصربه‌فرد آن موجب شده تا صفحه کیلومتر شما دارای کاربرد بیشتری باشد. کنسول جلو تشکیل‌شده از مرغوب‌ترین نوع مواد اولیه است و باوجود مانیتور ۷ اینچی سعی شده ظاهری ساده، کاربردی، مدرن و به‌دوراز هرگونه شلوغی و پیچیدگی داشته باشد. درمجموع دقت مهندسان ژاپنی در ارگونومی داخل کابین باعث شده تا تویوتا کمری دارای فضایی راحت، ایمن و پر آرامشی نسبت به سایر رقبا داشته باشد.


تویوتا برای کمری موتوری با حجم ۲۵۰۰ سی‌سی در نظر گرفته است که می‌تواند ۱۷۸ اسب بخار را در ۶۰۰۰ دور بر دقیقه تامین کند. همچنین حداکثر گشتاور موتور کمری ۲۳۵ نیوتون متر بر ۴۱۰۰ دور بر دقیقه است.

شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر کمری در مدت ۹/۱ ثانیه به دست می‌آید که درنهایت می‌توان تا ۲۲۰ کیلومتر بر ساعت سرعت گرفت. گیربکس مورداستفاده در کمری از نوع ۶ سرعته است که قابلیت تعویض دستی را دارا است.به نظر می‌رسد کمری ۲۰۱۶ بتواند تویوتا را برای چهاردهمین سال پیاپی در اوج نگه دارد و محبوبیت جهانی این خودرو، پیشنهادی جهانی برای شما خواهد بود تا بتوانید لذت تجربه رانندگی با محبوب‌ترین سدان خانوادگی جهان را برای خود و خانواده به ارمغان بیاورید.

مدتی است پیش‌فروش کمری ۲۰۱۶ توسط نماینده تویوتا در ایران آغاز شده و به نظر می‌رسد به‌زودی شاهد تردد مدل‌های مختلف این خودرو در سطح کشور باشیم.

در حال حاضر محصول کمری ۲۰۱۶ GLX فول آپشن ۱۹۰ میلیون تومان و نوع هیبریدی LE آن ۱۵۵ میلیون تومان از سوی ایرتویا نماینده رسمی تویوتا در ایران قیمت‌گذاری شده است.
دایرکتوری